Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rada Európy musí krotiť Erdoganove chúťky voči pučistom

16.07.2016 |

Diskusia (10 reakcií)

16.07.2016 | libertarian

Slečna Macúchová,
Vy to asi myslíte úprimne. Lenže ste naivná,a pokladáte politikov EU za výrazne lepších, než je ich turecký demokratický brat Erdogan. Europski politici dlho brata Erda objímali, boskávali, chválili, a teraz ho majú obviniť a obmedzovať ??? Ste naivná, ak toto očakávate.
Však "naši" politici už dali Erdíkovi jasnú podporu.....

http://i3.cn.cz/142...

17.07.2016 | LPB

A ako sa s tou podporou rad-radom poponáhľali! Akoby im to ktosi naznačil prstom. Či to nebol vopred dohodnutý obchod za predchádzajúce prekvapivé uzmierenia...

16.07.2016 | Alexandra Macúchová

Čo má Rada Európy s európskymi politikmi?

16.07.2016 | Alexandra Macúchová

resp. Rada Európy je jediný orgán, cez ktorý by práve štáty mohli pritlačiť Erdogana. Naozaj si myslíte, že v Európe sa nemodlili politici, aby prevrat vyšiel? Naozaj si myslíte, že predstavitelia štátov čakali na informácie, lebo bola situácia neprehľadná? Nie, čakali, či to Erdogan ustojí a až potom boli nútení mu vyjadriť podporu. Naozaj si myslíte, že zahraničné služby nevedeli o plánovanom prevrate?

17.07.2016 | libertarian

"....a až potom boli nútení mu vyjadriť podporu."
- neboli nútení.
Sú dve možnosti :
1.Europsky politici sú presne rovnakí gauneri, ako ich kamoš (čo som uviedol ja)
2. Eu. politici su totálni slabosi, neschopáci, falošní, pokrytci, ...... (čo vy naznačujete)

A fakt neviem, ktorá alternatíva je horšia. Ale asi sú pomiešaní z oboch kategórií, a perfektne si vzájomne rozumejú.
Nakoľko EU REÁLNE je dosť silné zoskupenie, tak k tej druhej alternatíve nie sú objektívne nútení, je iba ich morálnou vizitkou. Milardové zoskupenie, vedené takýmito ľudmi, to je hororová vízia.


17.07.2016 | Nagysagosur

Nuž, na rozdiel napr. od "Osuského facky" a niektorých iných názorov Alexandry, v tomto s ňou absolútne súhlasím. Aj ja som si potajme želal aby tohto islamistického zmrda armáda zvrhla, lenže prevrat bol velmi zle zorganizovaný. Armáda jeho prvého mala zadržať a nie nechať ho pohodlne priletieť z dovolenky a na letisku usporiadať tlačovku a vyzvať islamistickú luzu do ulíc na svoju podporu. A samozrejme - príznačne s podporou priskočil azda ako prvý moslim Barack Hussein Obama. No a potom tie ostatné európske atrapy politikov. V Eurôpe chýba prirodzená velká politická autorita, niekto ako boli Churchill alebo De Gaulle. Ich atrapy odstupujú z funkcií po nezmyselne samovyhlásených referendách, alebo vyjadrujú maximálne iba bezobsažné zdesenie, keď stovky ich občanov domáci a infiltrovaní islamisti rozstrieľajú alebo zvalcujú kamiónom. Prípadne sa snažia riešiť bordel spôsobovaný migrantmi, ktorých si verejne pozvali do krajiny. Takto mal Erdogan ľahkú pozíciu a obávam sa, že to v žiadnom prípade nepomôže, ani Turecku ani Európe.

17.07.2016 | Roman Kanala

Vrtichvost Fico sa poponáhľal s vyjadrením podpory, ale západní politici si počkali, až to bude jasné. Politika nie je o moralizovaní, politika je umenie možného. Nepodporuje sa najkrajší, ani najlepší, ale ten, kto vyhráva.

Assád je obzvlášť odporný zločinec, ale kým existuje nepriateľ, ktorý je od neho horší, a Assád proti nemu bojuje, tak je nedotknuteľný.

Podobne aj tento Ördögan. Súkromne kšeftuje s Islamským štátom, ale oficiálne proti nemu bojuje. A drží kľúče od hraníc plných európychtivých muzošov. Takže je nepostrádateľný, aj keď sa nám z neho dvíha žalúdok.

Podobne ako kedysi Saddám. Alebo Kaddáfí, ktorý nás ochraňoval proti čiernym muzošom. Jeden i druhý padli, aby po nich prišlo niečo ešte horšie.

18.07.2016 | libertarian

Ten "puč" sa príliš podobal na zinscenované divadlo. Behom jedného dna erdogan objavil totožnosť 6000 pučistov, a behom dvoch dní ich zavrel. Úžasné, ........ teda dobre pripravené. A EU mu urýchlene doručila svoju podporu. Toto divadielko je vhodné pre naivne detičky a tiež pre tých, ktorých skutočná pravda nezaujíma.

Na politike (takej, akú dolunižšie obhajuje Kanala) je úžasné to, že nakoniec odserú jej dôsledky ľudia, ktorí ju podporovali, alebo tolerovali. Teda drobný ľud. Ale ľud nikdy nepochopí, ako k tomu prispel.

18.07.2016 | Roman Kanala

Ja žiadnu politiku neobhajujem, ja ju popisujem. Politika je špinavá vec.

22.07.2016 | Roman Kanala

František Šebej objasňuje historickú úlohu tureckej armády pri udržiavaní demokracie a sekulárneho štátu. Zasiahla už mnohokrát, keď sa lídrami verejného života stali islamisti. Zatiaľ to bolo stále úspešné, až doteraz. Čistky spôsobia jej paralýzu. Paradoxne európski lídri podporujú islamistu na čele štátu.

Puč v Turecku pripomína podpálenie snemu v hitlerovskom Nemecku. Tým, čo po ňom nasledovalo.
František Šebej, Hospodárske noviny 21.07.2016, 00:00
https://dennik.hnon...

Alexandra Macúchová

Alexandra Macúchová
  • Počet článkov: 66
  • Priemerná čítanosť: 12214
  • Priemerná diskutovanosť: 16
  • RSS blogu

O blogu

 "It doesn´t get easier, you get stronger."