Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nová výzva priemyslu sa volá kybernetická bezpečnosť

12.11.2019 | mlohnert

Diskusia (3 reakcie)

12.11.2019 | Roman Kanala

Najjednoduchším spôsobom ochrany je nepoužívať MS-DOS. Ten sa totiž nedá zabezpečiť vôbec a potom treba používať perimetrickú ochranu, fireval.

Dnes už existujú embedded Linux a NetBSD, čo majú packet filter priamo v kerneli.

12.11.2019 | mlohnert

Pouzivat OS v ktorom su "zaplatane" zname chyby a mat ich spravne nakonfigurovane je urcite krok spravnym smerom, rovnako ako je dobre sa starat o bezpecnost perimetra. A aj tak vysledkom nebude, ze sa tym firma moze prestat zaoberat a moze sa citit "bezpecne." Je to (bohuzial) este ovela zlozitejsie a hlavne si to bude vyzadovat brat celu temu cybersecurity ovela vaznejsie ako dosial. Velmi dufam, ze sa to stane skor ako tento laxny pristup nam vsetkym sposobi nejaky velky problem.

18.11.2019 | Jaroslav Raztocny

problem je naozaj zlozity - a nie je (ani v tomto pripade) jednoduche riesenie
Zaklad je vzdy v ludoch:
- ludia su z principu nezodpovedni. I don't care - je caste motto, ktore mam moznost vidiet (od najvacsich po male firmy)
- ak niecomu nerozumeju, tak hladaju najlacnejsie mozne riesenie (to priniesli ekonomovia), bez ohladu na vysledok. Caso to dopadne - operacia sa podarila pacient zomrel. Ekonomicka efektivita je pojem, ktoremu nerozumeju.
- casto sa veci riesia reaktivne, prevencia je ojedinely jav
Staci sa pozriet ako funguje spolocnost. Tak funguju aj firmy, dokonca aj tie, co su v sukromnych rukach. Pareto nepusti ani tu.
Potom citate clanky o ransomware atd.

Martin Lohnert

Martin Lohnert
  • Počet článkov: 2
  • Priemerná čítanosť: 481
  • Priemerná diskutovanosť: 2
  • RSS blogu

O blogu

Riaditeľ dohľadového centra kybernetickej bezpečnosti Void SOC a člen predstavenstva SOITRON Group