Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

BLOG Jozef Rajtár

Súčasná kríza je krízou komunizmu

20.11.2012 | Jozef Rajtár

Lenin je vskutku večne živý!

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 126

Neustálym procesom inflácie vie vláda zhabať, tajne a nepozorovane, dôležitú časť bohatstva svojich občanov.

John Maynard Keynes, jeden z hlavných mainstreamových ekonómov

Centrálne banky v Amerike, Európe a Japonsku rozbiehajú ďalšie intenzívne kolo peňazokazectva, pred ktorým som varoval v mojich predošlých článkoch. Hodnotu existujúcich peňazí idú opäť ničiť prílevom ďalších, ničím nekrytých papierikov a čísiel v počítači. Žijeme v kapitalizme a voľnom trhu, keď hodnotu našich úspor neurčujeme my sami, ale zopár ujov držiacich páky centrálneho peňažného systému? Pozrime sa zbližša na to, v akom systéme vlastne žijeme.

V roku 1851 denník New York Herald Tribune zamestnával ako londýnskeho dopisovateľa obskúrneho novinára s menom Karl Marx. Traduje sa že Marx, kompletne zruinovaný, s chorou a podvýživenou rodinou, sa neustále dožadoval zvýšenia  svojho platu.

Jeho žiadosti však neboli vyslyšané a tak ukončil spoluprácu s novinami  a poobzeral sa po novom zdroji príjmov a slávy, ktorému sa naplno venoval. Jeho činnosť nám zanechala semená leninizmu, stalinizmu, revolúcie a studenej vojny.

Keby sa len tieto kapitalistické noviny správali k Marxovi prívetivejšie, keby len zostal ich spolupracovníkom, dejiny sa mohli uberať iným smerom. Dúfam, že všetci vydavatelia to budú mať na pamäti, keď nabudúce dostanú ubiedenú žiadosť o drobné zvýšenie pláce od podivného novinára.

John Fidzgerald Kennedy, bonmot na mýtus o Marxovom prerode, z prejavu Prezident a tlač (skrátené)

Vždy a znova sa nestačím diviť, keď vidím vášnivú debatu v rámcoch určených Marxom, Keynesom a inými velikánmi súčasnej takzvanej mainstreamovej ekonómie.

Príde mi to, akoby sa niekto hral na pieskovisku a zistenia z týchto hrátok potom s plnou vážnosťou aplikoval na celé sídlisko. Prečo sa celá debata netočí okolo reality, ale okolo umelo skonštruovaných  východísk? Prečo namiesto toho, ako zlepšiť vymáhateľnosť práva, znížiť záťaž a zasahovanie štátu do ekonomiky, sa debata neustále točí okolo toho, akým spôsobom niekoho násilne obrať a rozdeliť si jeho prostriedky? Inak povedané, prečo sa o komunistických praktikách diskutuje ako o serióznej „vede“ o spravovaní hospodárstva a štátu?

Centrálne banky majú umelý monopol a manipulujú sadzbami a objemami vydávaných peňazí podľa svojho rozhodnutia. Týmto hlboko ovplyvňujú smerovanie zvyšnej ekonomiky. Ešte aj ‘majster prerozdeľovač‘ Keynes si všimol, že jeho politika stimulácie ekonomiky novo natlačenými peniazmi je konfiškácia majetku občanov.

Ak chcete spoznať dnešný ekonomický systém, osobitne čo sa týka vydávania peňazí, otvorte si spisy komunistických revolucionárov. Schválne, pátrajme, kde sa vyskytuje myšlienka zavedenia centrálnej banky, ktorá je hlavnou príčinou inflácie (t.j. konfiškácie majetku občanov). Je to komunistická požiadavka, alebo s tým prišiel niekto rozumný?

Komunistický revolucionár Uljanov, známejší ako Lenin, povedal:

Ustanovenie centrálnej banky je 90% úspechu zavedenia komunizmu.

Lenin pritom mal s bankami skúsenosti, keďže bežne organizoval bankové lúpeže. V roku 1907, spolu s Džugašvilim (známejším ako Stalin) a ďalšími bolševikmi, zorganizovali svoj najväčší bankový lup v dnešnom Tbilisi (vtedy Tiflis) v Gruzínsku. Pri prepadnutí bankového dostavníka zavraždili 40 ľudí a ďalších zranili. Lenin sa po tejto akcii musel vyhýbať väzeniu. Zistil na vlastnej koži, že lúpiť v malej miere je rizikové a neefektívne. Ak sa to robí vo veľkom – centrálnou bankou a znárodňovaním, tak nielenže nehrozí väzenie, ale masy vás ešte pokladajú za hrdinu a oslavujú vás. Kritikov, naopak, strčíte do väzenia vy.

Pozrime sa na ešte starší prameň, Manifest komunistickej strany: Zavedenie národnej (= centrálnej) banky je piata z desiatich požiadaviek tohto pamfletu! Áno, súčasný globálny systém vydávania peňazí je splnená komunistická požiadavka.

Vidíme v dnešnom svete splnené ďalšie hlavné komunistické požiadavky?

1. Vyvlastnenie pozemkového vlastníctva a použitie pozemkovej renty na štátne výdavky.

Nuž, úplne to neprešlo, ale dane z vlastnenia pozemkov sú takmer všade a väčšinou vysoké.

2. Vysoká progresívna daň.

Väčšinou nadmieru splnené.

3. Zrušenie dedičského práva.

Väčšinou je daň z dedičstva značná a štát tak konfiškuje cudzí majetok.

Takto môžeme ísť bod po bode a zistíme, že požiadavky komunistov boli na západe naplnené do hojnej miery. Keď si však otvoríte mainstreamové médiá, tie neustále hovoria o kríze voľného trhu a kapitalizmu.

Nie je tomu tak, systém krachuje tým viac, čím je viac zaplienený komunistickými opatreniami! Prerozdeľovaním sa totižto bohatstvo nezvyšuje, naopak, pri tomto procese sa vždy obohatí prerozdeľovač (politik, byrokrat a ich nadriadený - sponzor).

Súčasná kríza je krízou komunizmu presne tak isto, ako ešte väčšia miera komunizmu zapríčinila ešte väčší krach a chudobu vo východnom bloku.

Ak chceme túto krízu vyriešiť, musíme odstrániť komunistické prvky systému.

Na Slovensku sme zjednodušili daňový systém a takmer úplne odstránili progresivitu a výsledok bol vysoko pozitívny.

Keď sa globálne zruší monopol centrálneho bankovníctva, odstráni vysoké progresívne zdanenie a rozbijú byrokratické aparáty, naša civilizácia sa zbaví bremena uvaleného kriminálnikmi a bude mať šancu sa opäť postaviť na nohy.

Ak vás článok zaujal čítajte tiež Odkiaľ prišiel komunizmus: Po stopách beštiálneho systému

Môj posledný blog na eTrende: Súboj titanov: Rupert Murdoch vs. George Soros

Všetky moje blogy na eTrende

 

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 126

Jozef Rajtár

Jozef Rajtár
 • Počet článkov: 115
 • Priemerná čítanosť: 5173
 • Priemerná diskutovanosť: 23
 • RSS blogu

O blogu

Poslanec NRSR. Tímlíder strany Sloboda a Solidarita (SaS) pre štíhly štát.
Rád cestujem, čítam knihy a zaujímam sa o spoločenský život. Myslím, že ekonomické témy je treba podávať jednoduchším spôsobom, aby ich ľudia lepšie chápali.

Jozef Rajtár

Jozef Rajtár
 • Počet článkov: 115
 • Priemerná čítanosť: 5173
 • Priemerná diskutovanosť: 23
 • RSS blogu

O blogu

Poslanec NRSR. Tímlíder strany Sloboda a Solidarita (SaS) pre štíhly štát.
Rád cestujem, čítam knihy a zaujímam sa o spoločenský život. Myslím, že ekonomické témy je treba podávať jednoduchším spôsobom, aby ich ľudia lepšie chápali.

Kalendár sa načítava...